
У понеділок під стінами парламенту знову пройшла акція на захист української мови. Протестувальники заблокували проїжджу частину вулиці Грушевського. Їм на противагу навколо огорожі вишикувалось кілька екіпірованих загонів "Беркуту", які охороняли підступи до Верховної Ради.
Загалом під стінами парламенту зібралося понад дві тисячі мітингувальників, переважно представників об’єднаної опозиції "Батьківщина", ВО "Свобода", Народного руху та інших опозиційних сил. У колонах протестувальників були народні депутати від опозиції, які залишили засідання.
Натомість, у залі депутати від більшості відхилили проекти постанов до мовного закону від опозиції. Така ж доля спіткала пропозиції голови Верховної Ради щодо уточнень до мовного закону.
Після позачергової сесії Верховної Ради, на якому розглядали поправки та уточнення до Закону "Про засади державної мовної політики", один із авторів закону Сергій Ківалов заявив, що тепер Литвин не має підстав не підписати його.
Литвин підписав закон про мови і передав його президенту Януковичу
– Сподіваюся, що закон, котрий найближчим часом підпише спікер, невдовзі підпише і Президент, а відтак всі спекуляції опозиції на мовному питанні закінчаться, – сказав депутат. – Сьогодні парламент розглянув проекти постанов від опозиції та відхилив їх. Крім того, парламент розглянув пропозиції голови Верховної Ради щодо уточнень до мовного закону і також відхилив їх. Це означає, що після сьогоднішнього засідання у спікера немає жодних підстав не підписувати закон.
Підтвердив слова нардепа і сам Володимир Литвин. Він заявив, що немає законних підстав не підписати його, оскільки, згідно з Конституцією і регламентом, його пропозиції було відхилено.
– Якщо брати конституцію і регламент, у голови ВР тільки зобов’язання є, а прав жодних немає, – бідкається спікер. – Мені шкода, що багато депутатів навіть не прочитали мої поправки до статті 131, яка б у разі ухвалення значно полегшила ситуацію. Якщо жодна пропозиція спікера не прийнята, то він негайно зобов'язаний підписати поданий на підпис йому закон.
Наступного дня голова парламенту виконав свою обіцянку і підписав закон про засади державної мовної політики, що розширює застосування російської мови на регіональному рівні. Відтак його відправили на підпис президенту Януковичу.
Попередньо Литвин відмовлявся підписувати цей закон і навіть написав заяву про звільнення. Однак депутати проголосували проти і висловили довіру спікеру.
Водночас опозиція вимагає персонального голосування щодо мовного питання від депутатів Верховної Ради. На знак протесту вони покинули залу.
– Або включайте систему особистого голосування, або голосуйте бюлетенями, – заявив один із лідерів об’єднаної опозиції Арсеній Яценюк. – В залі зареєструвалися більше 200 депутатів, але є тільки 142 депутати. Де поділись ще 100? Сьогоднішнє засідання Верховної Ради є нелегітимним. Ми прийдемо сюди 29 жовтня і вас тут не буде.
Олексій МИКОСЯНЧИК
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Оставить комментарий