
Стратегія розвитку Чернівецької області розроблена ще 2010 року, однак які пріоритетні напрямки її діяльності – по сьогодні невідомо, адже й сама стратегія потребує цілої низки доопрацювань.
Для втілення її в життя створена робоча група, яка складається з 70 осіб: чиновників, науковців, громадських активістів. Сформовані завдання, які потребують першочергового виконання: будівництво доріг, відновлення в області міні-ГЕС, які б забезпечували окремі райони альтернативною енергією. Однак виконувати ці завдання не поспішає ніхто.
Економіст Володимир Козменко каже, що будь-яка стратегія повинна орієнтуватись перш за все на людей. А та, за якою розвиватиметься Чернівецька область, цього правила не дотримується.
- Ми і далі стоїмо на голові, а не на ногах, - веде В. Козменко.
Професор ЧНУ Анатолій Круглашов каже, нинішня стратегія розвитку області крім того, що не орієнтується на людей, ще й не враховує інтелектуальне надбання буковинців, міграційні процеси.
- Фаст-фуд зі стратегії – це дискримінація самої стратегії, - зазначає А. Круглашов. – Потрібно звернутись до людей, які мали досвід роботи зі створення подібних речей, до науковців з реальними званнями, а не купленими.
Загалом, стратегією розвитку області не задоволений ніхто. Одні зазначають, що Буковина має високий рекреаційний потенціал, однак це в стратегії не прописано.
Надія Бабинська, яка є представником робочої групи, каже, що це й не дивно, адже навіть на всеукраїнському рівні Чернівецької області немає в переліку областей зі значним рекреаційним потенціалом.
Тому виходить, що при створенні стратегії не враховувались реальні фактори та інтереси, насамперед, буковинців. І чи буде вона ефективною – залишається під питанням.
Яна МАРІЯНЧУК
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Оставить комментарий