
Голова облдержадміністрації Михайло Папієв переконаний, що доки не запрацюють механізми реальної економіки, доти не зможемо виконати соціальні програми.
За його словами, наразі тенденції в економіці краю не надто оптимістичні: тільки 30% людей працездатного віку наповнюють практично на 96% бюджет області. Ці ж самі люди сплачують також і внески до фондів соціального страхування. Тобто, зазначив глава крайової виконавчої влади, лише 30% людей, які можуть працювати, легально працюють і отримують легальну зарплатню. Це яскравий показник тінізації економіки в краї. Тому одним із перших завдань М.Папієв вважає створення механізму стимулювання роботодавців. Серед важелів такого механізму – вирівнювання конкурентних умов для бізнесу і забезпечення дотримання законності при оформленні трудових договорів. Іншим засобом, хоча й у більш віддалений період, є запровадження так званих «індикативних зарплат» (визначається за формулою: мінімальна заробітна плата, збільшена на відповідний коефіцієнт для окремих категорій працівників), у які буде введено реальну вартість робочої сили.
Це європейська модель, і такі кроки дозволять легалізувати більшу частину заробітних плат, а відтак, забезпечити достойний рівень соціальної захищеності наших громадян і підвищити рівень надходжень до обласного бюджету на 35-40%, вважає губернатор.
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Оставить комментарий