
Однією з найбільш болючих норм податкового кодексу, який набрав чинності на початку 2011 року, є відмова підприємців, які працюють на загальній системі оподаткування, співпрацювати зі "спрощенцями". Фактично держава заборонила підприємцям вважати кошти, витрачені на це, витратами, а отже податок до оподаткування підприємства збільшувався. Втім, вже 1 січня 2012-го, згідно із Законом про внесення змін до Податкового кодексу щодо спрощеної системи оподаткування, купувати товари та послуги у "спрощенців" дозволили, щоправда, це стосується не всіх категорій, а лише третьої та четвертої.
– З платниками податку на прибуток відтепер можна працювати тим "спрощенцям", які працюватимуть на третій та четвертій категоріях, – каже в. о. голови комісії з проведення реорганізації ДПА в Чернівецькій області Олег Боднар. – Вже зараз для цих категорій Міністерство фінансів розробляє книгу обліку доходів та витрат, за якою можна буде визначити, чи справедливо вони вестимуть свою діяльність.
– З 1 січня змінився сам підхід до спрощеної системи оподаткування, – каже голова Асоціації виробників Буковини Неля Малько. – Якщо торік "спрощенцями" могли бути тільки ті, хто мав не більше 500 тисяч гривень виторгу, до 10 найманих працівників, їм було заборонено займатися певними видами діяльності, то зараз спрощена система є диференційованою. Тобто вона поділяється на три категорії. Включати до витрат підприємства можна буде, головним чином, товари та послуги підприємців третьої категорії. У підприємців другої категорії можна буде купувати товари та роботи, однак не послуги. Відтак, мало що зміниться для самих "спрощенців". Адже норму як таку про заборону включати до витрат підприємства послуги й товари, куплені у них, з Податкового кодексу викреслили, проте, натомість, ввели жорсткі обмеження.
Ірина ВОРНІЧЕСА
Юлія ХОРОШУН
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Оставить комментарий