До 1 квітня у Чернівцях обстежать стан житлового фонду
- Днями з онукою-немовлям ішла вулицею Кафедральною. Біля будинку, що одразу за двором школи №2, переді мною з карниза впав великий шмат штукатурки. Просто щастя, що він не влучив у коляску, - каже пані Вікторія. За словами жінки, вона тепер буде остерігатися ходити біля будинків: через “камнепад” це тепер дуже небезпечно.
Факт того, що після зими житловий фонд у не найкращому стані визнає начальник КЖРЕП №9 Григорій Кошара.
- Такої зими не було років п’ятнадцять. Хоча почасти нам допомагали мешканці, за браком працівників все одно не скрізь встигали вчасно зчистити сніг з дахів, а лід з карнизів. Отож відлига і мороз зробили свою справу. Тим паче, що будинки на території нашого підприємства здебільшого старі, збудовані 80-150 років тому і давно потребують капремонту. Наразі здійснюємо обстеження житлового фонду після зими. Через дефіцит коштів, у першу чергу будемо давати лад тим об’єктам, де ситуація найбільш критична.
За словами заступника директора департаменту ЖКГ Василя Манчуленка, згідно з відповідним розпорядженням міського голови, аналогічне обстеження здійснюють у цілому місті. Його мають завершити до 1 квітня. Відтак комунальники визначать обсяги найбільш невідкладних робіт і потребу у фінансах. Чи вистачить їх хоча б на найбільш необхідне, наразі невідомо. Адже мова може йти про мільйони гривень. Зважаючи, що лише на програму капремонту аварійних балконів і галерей на 2010-2012 рр. потрібно 14,4 млн. грн., перспектива видається доволі сумнівною. Радше, у місті підлатають лише те, що буквально падає людям на голову.
Довідка
Станом на 2009 р. у Чернівцях налічувалося 1102 аварійних балкони, 131 будинкова галерея та 134 сушарки.
Анна ГАРГАЛЯ
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Оставить комментарий