
Притулок для бродячих псів, котрий на словах будують вже енну кількість років, вочевидь, нарешті таки зведуть. Необхідність і доцільність витрачання коштів бюджету на цю установу зараз, коли ситуація з фінансами у місті, власне, як і загалом у країні, вкрай складна, є суперечливою. Проте цікаво інше. Із восьми будівельних компаній, котрі заявили про участь у тендері, зрештою обрали дві, а переможцем оголосили ту, котра запропонувала виконати роботи у тридцять разів дорожче, ніж конкурент.
Отже, департамент ЖКГ Чернівецької міськради, за результатами тендера, 8 липня уклав угоду на будівництво притулку з ПП «Рембудторг-Інвест». За інформацією, оприлюдненою у «Віснику державних закупівель», цей підрядник виконає роботи за 2,8 мільйона гривень. Притулок мають здати в експлуатацію до жовтня 2015 року на вулиці Південно-Кільцевій, 47. У техзавданні йдеться, що в установі функціонуватиме амбулаторія ветпункту, приміщення для перетримки тварин, ізолятор, санпропускник і карантин. Підрядник також має впорядкувати довколишню територію.
Довідка
Будівництво притулку співфінансують за рахунок коштів міського бюджету та коштів Європейської спільноти у рамках Спільної операційної програми «Румунія-Україна-Республіка Молдова 2007-2013», відповідно до Грантового контракту MIS-ETC 1537, укладеного між Міністерством регіонального розвитку та державного управління (Румунія) та департаментом ЖКГ Чернівецької міської ради.
Раніше повідомляли, що на створення притулку європейська сторона готова надати близько 300 тисяч євро, при цьому два роки тому заступник мера Чернівців заявляв, що на реалізацію проекту потрібно 11,5 мільйона гривень.
Не менш цікавою є й, власне, фірма-забудовник. У Єдиному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців йдеться, що власником «Рембудторг-Інвест» є Едуард Рудь, а статутний капітал становить 1 (одна) тисяча гривень. Єдиний тендер, який раніше вигравала фірма, – це будівництво сільського Будинку культури за 1,79 мільйона гривень шість років тому.
Окрім «Рембудторгу» заяви на участь у тендері подавали ще сім компаній. П’ять із них відхилили через те, що не мали відповідних документів і їхні кошториси не відповідали технічному завданню. Тож у підсумку, до тендера допустили тільки двох учасників. Один із них – ТОВ «Будівельник-реконструкція інженерних мереж», пропонував виконати роботи лише за 100 тисяч гривень. Однак замість обрати того, хто збудує притулок дешевше й таким чином заощадити гроші, конкурсна комісія віддала перевагу тому, хто виконуватиме роботи у 30 разів дорожче.
Як пояснили у департаменті ЖКГ Чернівецької міськради, котрий і є замовником будівництва, враховували не тільки кошторисну вартість, але й низку інших критеріїв, зокрема термін виконання робіт.
– ПП «Рембудторг-Інвест» взяв на себе зобов’язання збудувати притулок за 180 робочих днів. А здати його в експлуатацію у жовтні наступного року, – прокоментував директор департаменту ЖКГ Сергій Погорений. – Ця пропозиція була найбільш прийнятною.
Вочевидь, приказка «тихше їдеш – далі будеш» – не для чернівецьких чиновників. Та до чого такий поспіх – незрозуміло.
Хай там як, а роботи на об’єкті фірма-підрядник вже розпочала, принаймні на будмайданчику вже з’явилася техніка. За інформацією менеджера проекту Василя Гошовського, активні роботи розпочали цього понеділка. Завершити будівництво планують у серпні наступного року, а вже у жовтні установа має функціонувати.
У департаменті ЖКГ зазначили, найближчим часом перекажуть забудовнику обумовлений аванс 30 відсотків від загальної вартості. Йдеться про 500 тисяч гривень, 200 тисяч гривень із яких виділять з міського бюджету (решта – кошти ЄС). Євросоюз гроші переказав ще у січні, частка ж міськради поки що на рахунках у Держказначействі.
Юлія ХОРОШУН
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Оставить комментарий