
У Чернівцях обговорили проект з відновлення церемоніальної зали «Бейт-Кадішін» та впорядкування єврейського кладовища на вулиці Зеленій.
Проект складається з 2 частин, повідомили у прес-службі Чернівецькї міської ради. Перша передбачає впорядкування території єврейського кладовища та облаштування його огорожі, друга – відновлення церемоніальної зали «Бейт-Кадішін» з метою створення музейного центру Голокосту (Будинку пам’яті) як філії Чернівецького музею історії та культури євреїв Буковини.
Ідею проекту підтримують єврейська громадськість, історики, дослідники Голокосту, єврейська діаспора Буковини.
Фінансується проект Посольством Німеччини в Україні, оскільки Німеччина проводить активну роботу з відновлення єврейських кладовищ у Європі, в тому числі в Україні, а також за рахунок залучення інвестицій з інших джерел, в тому числі приватних. Загальна його вартість становить майже півмільйона євро.
Концепція музейного центру, дизайнерські рішення щодо її втілення пройдуть громадські обговорення, в тому числі на конференціях та круглих столах. За словами голови Асоціації єврейських організацій та громад України Йосипа Зігельса, вже є два проекти відновлення церемоніальної зали «Бейт-Кадішін», один з яких підготовлений австрійськими архітекторами, другий – чернівецькими. Приступити до реалізації проекту планують навесні цього року.
- Є досвід облаштування 27 єврейських кладовищ в Україні, але проект з облаштування єврейського кладовища у Чернівцях є найбільш масштабним, хоча і ступінь його збереження, у порівнянні з іншими, є найбільш високою, - зазначила директор Центру Єврейської освіти України Яна Яновер. За її словами, лише периметр огорожі єврейського цвинтаря в Чернівцях становить понад 1,5 км.
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Оставить комментарий