
Як з’ясувалось, у Чернівцях і досі є райони, мешканці яких не мають можливості придбати найнеобхідніше – хліб. Це питання довгі роки ніхто і не намагався вирішити, а люди, особливо старенькі, були змушені витрачати по півдня на те, щоб дістатись найближчого магазину. Відсьогодні жителі мікрорайону "Клокучка" (район вулиць Бережанської та Золочівської) мають поруч зручний хлібний павільйон "Цар-хліб" Чернівецького хлібозаводу №1.
– Було багато звернень від мешканців цього мікрорайону, і ми спільно з керівництвом хлібозаводу змогли відкрити цей павільйон, в якому продається соціальний хліб та інші хлібобулочні вироби за цінами виробника, – наголосив Віталій Михайлішин. – Починалось все з того, що до мене на прийом приходили люди, телефонували на телевізійні прямі ефіри і просили облаштувати тут магазин. Бо до найближчого магазину дуже далеко і людям не зручно туди діставатись. Особливо старшим людям. А вони звикли купувати соціальний хліб нашого хлібокомбінату.
Виробництво хліба в Україні з кожним роком зменшується
За словами Віталія Михайловича, коли минулого року в Україні зросли ціни на пшеницю і скрізь піднімалась ціна на хліб, то в нашому місті вона не зросла, а залишилась на рівні 2009 та 2010 років.
Водночас керівництво міста спільно з хлібозаводом визначили близько десяти місць в різних районах, де будуть облаштовані такі павільйони, аби людям було зручно купувати найважливіший продукт. Там не будуть продавати алкоголь чи цигарки, а лише продукція хлібозаводу за ціною виробника.
– Усі бажають магазини в центрі, там краща торгівля йде, і людей начебто більше, але тоді виходить, що в соціальному плані околиця міста не забезпечена інфраструктурою, – підтвердив директор "Чернівецького хлібокомбінату №1" Віталій Самсоненко. – Люди звертались до керівництва міста, аби впорядкувати такі невеличкі магазини, в яких можна купити хліб і все, що необхідно до нього. Щоб люди не витрачали багато часу, аби дістатись до найближчого магазину і купити буханку хліба. Самі розумієте, що навіть з цього району їхати до центру - треба заплатити щонайменше дві гривні і витратити чимало часу.
У павільйоні буде великий асортимент хліба та хлібобулочних виробів, а коштуватиме він за ціною виробника – від 3,5 гривні за буханку. Зауважимо, що на ринку таку ж продукцію продають щонайменше по 4,2 гривні.
Після урочистого відкриття магазину мешканці Клокучки обступили Віталія Михайлішина і не відпускали ще з півгодини – користалися нагодою особисто подякувати за те, що тримає слово і поділитися іншими проблемами мікрорайону.
– У нас церква поряд і ми будемо молитись Богу, що ви про нас стареньких потурбувались. Колись ми витрачали півдня, поки купимо хліб і повернемось додому. а ще треба чи не годину чекати маршрутку. Ось і порахуйте, – зі слізьми на очах зверталася до Віталія Михайловича місцева жителька, 78-річна Ольга Володимирівна.
- Але ж тепер гляньте, дорога у нас яка! Дуже просимо заасфальтувати! – підхопили інші жіночки. – Та й каналізацію вже давно пора зробити. Дуже дякуємо, що звернули таки на нас увагу, бо раніше сюди ніхто ніколи не доїжджав!
Гроші на будівництво нових доріг та інфраструктури потрібно «вибивати» з держбюджету, зауважив Віталій Михайлішин і пообіцяв зробити для цього все, що від нього залежатиме.
Олексій МИКОСЯНЧИК
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Оставить комментарий