
Новий Податковий кодекс спричинив багато непорозумінь серед підприємців. Особливо протестують проти свого нового становища ті з них, які сплачували єдиний податок та платники фіксованого внеску - торговці на ринках. Проте, оскільки зміни, які стосуються підприємців-фізичних осіб, - мінімальні, "Погляд" спробував розібратися, як змінилися умови оподаткування для цих категорій податкового законодавства.
– Розділ, який мав регулювати застосування підприємцями спрощеної системи оподаткування, з Кодексу виключили, – пояснює ситуацію юрист Ірина Калініна – При цьому залишився чинним Указ Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва, відповідно до якого суб'єкти малого бізнесу з 1 січня і далі мають змогу здійснювати свою діяльність на умовах сплати єдиного податку. Тобто зберігаються всі чинні критерії по обсягу виторгу (500 тис. грн.), кількості найманих працівників (не більше 10), а також обмеження по видах діяльності та інше.
Суттєво також, що фізичні особи - платники єдиного податку, як і раніше, мають право при продажу товарів або наданні послуг не застосовувати реєстратори розрахункових операцій.
Поки що зміни в оподаткування "спрощенців" не є надто значимими, проте і вони додають підприємцям клопотів
Та чи не найбільше клопотів створює для підприємців нововведення щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (нагадаємо, що за новим Кодексом до нього входитимуть внески, які раніше входили до суми єдиного податку, а саме платіж до Пенсійного фонду та фонду зайнятості, до соцстраху і тимчасової втрати працездатності, та від нещасних випадків на виробництві.
– Для таких підприємців, як я, із новим податковим законодавством практично нічого не змінилося, – розповідає власниця невеликого магазину Євдокія Савка. – Як і раніше, платитиму єдиний податок у сумі 200 гривень на місяць. Проте не особливо задоволена, адже близько 630 гривень на квартал витрачатиму на платежі до Пенсійного фонду. Так само незадоволені й колеги, які працюють на ринках Буковини. Раніше вони, окрім близько 100 гривень фіксованого внеску, сплачували незначну суму ринкового збору. Тепер, замість 30 гривень на місяць, які йшли на ринковий збір, вони вимушені сплачувати 326 до Пенсійного фонду.
– Окремо від суми єдиного податку або фіксованого платежу, підприємці мають сплачувати мінімальний страховий внесок розміром 34,7% від мінімальної зарплати (яка наразі складає 941 гривня) – пояснює заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду в Чернівецькій області Марія Пернаровська. – Щоправда, для платників єдиного податку (на відміну від тих, що сплачують фіксований внесок) однією з постанов Кабінету Міністрів, надаються деякі поблажки: 57% від сплаченого ними єдиного податку буде йти на погашення частини страхового внеску. Крім того, ця ставка соціального внеску є обов'язковою та включає платежі до Пенсійного фонду та фонду зайнятості. Проте до решти фондів підприємець може сплачувати добровільно, тоді ставка соціального внеску зростає на 1,9% при сплаті коштів до соцстраху та ще на 1,51% , якщо бажає застрахуватися від нещасних випадків на виробництві.
Ірина ВОРНІЧЕСА
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Оставить комментарий