
Автомобільний ринок у Чернівцях завмер. Власники транспортних засобів по півроку, а то й довше не можуть продати свій товар.
Продавців на ринку набагато більше, аніж покупців. Асортимент вражає, – від старих "жигулів", до дорогих спортивних іномарок. Та буває, що впродовж робочого дня ніхто навіть не цікавиться ціною.
У вихідні на Калинівській затори через авторинок
Вранці на вул. Калинівській довжелезні затори. Це продавці автотранспорту шикуються в чергу, аби зайняти краще місце на ринку. Річ у тім, що автовласники, починаючи з четвертої–п'ятої години ранку штурмують ринок, аби першими туди заїхати. Якби адміністрація ринку запускала транспортні засоби вночі, можна було б уникнути величезних заторів.
– Уже півроку не можу продати машину, пригнану з-за кордону, – розповідає продавець Василь Попов. – Готовий віддати авто за мінімальною ціною, аби був якийсь рух. Мені хоча б повернути гроші, які вклав у цей автомобіль. За день буває тричі запитають ціну, ото і вся торгівля.
Щодня за місце на ринку треба заплатити 8,5 гривні, якщо залишаєш автомобіль на ніч – ще 15 гривень.
За словами продавців, потенційних покупців на ринку можна побачити у суботу–неділю. У будні, взагалі не варто сподіватися на продаж.
90% відвідувачів ринку приходять просто подивитись на автомобілі. Багатьох з них продавці вже знають в обличчя, між собою їх називають "спортсменами, любителями зирінгу". Є такі чоловіки, які ходять на ринок, як на прогулянку.
Ольга МАКСИМЮК
Коментар спеціаліста
На ринку зростання немає
Попит на автомобілі середнього класу та на автомобілі загалом стабільно невисокий, бо в людей зменшилися доходи.
Значний попит на автомобілі був до економічної кризи (2007 року). Потім ринок впав і далі продажі зростають до 10% на рік. Оскільки позитивних змін в економіці країни не передбачається, сподіватися на стрімке зростання автомобільного ринку наразі, марно.
Однак гарантувати, як зміниться ситуація через півроку-рік, ніхто не може, адже в нашій країні все дуже непередбачувано.
Падіння продажу автомобілів спостерігається і в Європі. У деяких європейських країнах за січень-травень 2012 рокупродаж впав на 20-40%, в рамках Євросоюзу, за підсумками травня, відзначили зниження на 8,7%.
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Оставить комментарий