
Український ринок праці переживає найсильнішу кризу за останні 10 років: станом на середину квітня кількість відкритих вакансій зменшилася у 30 разів у порівнянні з довоєнним періодом.
Про це свідчать дані дослідження кадрового порталу grc.ua.
"Компанії оптимізують витрати, скорочують заробітні плати та бонуси чи взагалі звільняють співробітників. Відтак конкуренція серед пошукачів зростає. У роботодавців, в свою чергу, з’являється більший вибір спеціалістів на свої вакансії, вони починають диктувати свої правила, ринок праці перетворюється на "ринок роботодавця", - йдеться у повідомленні.
З початком війни переважна більшість роботодавців (78%), як показали дослідження кадрового порталу, здійснили непопулярні заходи стосовно своїх співробітників. Чверті опитаних не виплатили заробітну плату. Звільнили або скоротили працівників у 16,5% компаній, 10% відправили у відпустку за свій рахунок. Чверть опитаних, якщо й працює, то отримує неповну виплату заробітної плати, найбільше респондентів відповіло, що їм скоротили заробітну плату більше ніж на 30%.
Зазначається, що змінилася також структура пропозицій роботи у розрізі регіонів. Так, у регіонах, які найбільше відчули на собі військову агресію РФ, зменшилася кількість робочих місць та зросла конкуренція. Релокація підприємств у безпечні регіони України, внутрішня та зовнішня міграція спеціалістів стали причиною того, що у західних областях збільшилася кількість пропозицій роботи.
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Оставить комментарий