
Одинадцятого грудня у приміщенні Учбово-методичного центру культури Буковини відкрилася перша персональна виставка родини Теуту, які живуть і працюють у Новоселиці. Леся Теуту – майстриня гобеленового ткацтва. Її чоловік Володимир Теуту та їхня донька Ольга Дамянова – художники-живописці. Тож спільна родинна виставка талановитих буковинців містить і живописні полотна, і мистецькі гобелени. До речі, пані Леся є директором Новоселицької художньої школи, а її чоловік та донька викладають у цьому ж навчальному закладі.
Живопис і прикладне мистецтво єднаються у чудову палітру
Я не є мистецтвознавцем, але проситиму когось з музею – нехай вони подивляться, як ці два силі родини Теуту – живопис і прикладне мистецтво – єднаються у чудову українську палітру. Що стосується пані Ольги, вона взяла усе найліпше з родини, усе найталановитіше і розумне. Чого лише вартують її сакральні композиції, її дипломна робота...
– Це просто так уже по житті склалося, з чоловіком ми разом навчалися, донька закінчила спочатку художню школу, потім Вижницький коледж, згодом ЧНУ, – розповідає «Погляду» Леся Теуту. – І кожен визначився з тим ремеслом, яке йому до душі. Мені дуже подобалося ткати, я і освіту таку здобула. Спочатку в Решетилівці, там гарне училище ще за радянських часів було. Потім – теж Вижницький коледж, саме по ткацтву. Нині здебільшого зайнята роботою у Новоселицькій художній школі. Зрідка з’являється вільний час, тоді сідаю за ткацький верстат. Чоловік, звичайно, більше малює, а донька – лише почала.
За словами пані Лесі, у роботі і творчості їхній родині допомагає, що вони хай би де працювали і хай би з ким розмовляли, Бог завжди посилає їм зустріч із чудовими персонами, мовляв, «Слава Богові за те, що ми зустріли людей світлих, гарних, добрих, справжніх майстрів своєї справи, таких чуйних, що про таких кажуть: «На них земля тримається».
Ольга ШУПЕНЯ
Мистецькі гобелени Лесі Теуту
Обереги Трипільські мотиви


Пізня осінь Птахи


Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Оставить комментарий