
Сьогодні, 1 грудня, у всьому світі відзначають День боротьби зі СНІДом. Вперше він відзначався у 1988 році після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією по ВІЛ/СНІДу.
У 1996 році ООН створила союз шести всесвітніх організацій. Названа Спільною програмою Об'єднаних Націй з проблем ВІЛ/СНІДу (UNAIDS), програма об'єднує як спонсорів цього спільного проекту Дитячий фонд ООН, Програму ООН з розвитку, Фонд ООН з питань народонаселення; Організацію ООН з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО), Всесвітню організацію охорони здоров'я (ВООЗ) і Світовий банк.
ВІЛ-інфекція - захворювання, що ослабляє імунітет людини, вражає переважно молодих людей віком від 18 до 27 років. Головними чинниками поширення ВІЛ серед молоді є вживання ін'єкційних наркотиків і незахищені статеві стосунки. Тим часом тільки кожний четвертий ВІЛ-позитивний житель України здав тест на ВІЛ і знає про свій ВІЛ-позитивний статус.
Концерт присвячений Дню боротьби зі СНІДом проведуть у Чернівцях
Символом боротьби зі СНІДом є червона стрічка, яка була задумана весною 1991 року. Її ідея належить художнику Франку Муру. Проект "Червона стрічка" було офіційно започатковано на 45-й щорічній церемонії вручення нагород Tony Awards 2 червня 2000 року. Усім номінантам і учасникам було запропоновано надіти такі стрічки. Згідно з прес-релізом, який анонсує проект "Червона стрічка": "стрічка (перевернуте "V") стане символом нашого співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДу. Найбільша надія, пов'язана з цим проектом, - це те, що до 1 грудня, Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, ці стрічки носитимуть в усьому світі".
За даними UNAIDS, зараз близько 35 мільйонів осіб живуть з ВІЛ, з них 25 мільйонів в Африці. З часу відкриття інфекції близько 78 мільйонів громадян різних країн світу стали ВІЛ-інфікованими. Половина з них померла.
За оцінками міжнародних організацій, Україна має надзвичайно гостру епідеміологічну ситуацію щодо ВІЛ/СНІДу в Європі і серед країн СНД. В Україні з моменту реєстрації першого випадку ВІЛ-інфекції (1987 рік) станом на 1 січня 2013 року зареєстровано 223 тис. 530 випадків ВІЛ-інфікованих (з них 36 тис. 830 дітей до 14 років), зокрема 56 тис. 382 осіб із захворюванням СНІДом, зокрема 1224 дитина до 14 років, передає інформагенство УНІАН.
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Оставить комментарий