
Грамотно підібрані та правильно розміщені рослини здатні наснажувати та вносити гармонію в інтер'єр. Не потрібно поспішати в магазин за квітами і горщиками. Попередньо необхідно зробити найпростіші обмірювання зон, де ви плануєте розмістити рослини, оцінити освітленість – життєво важливий фактор для всіх насаджень. Рослини, які люблять світло, найліпше почуваються біля вікон, що виходять на захід, схід і південний захід. Тому на цих підвіконнях комфортно буде декоративно-листяним орхідеям та сукулентам. Місцям з високою освітленістю віддають перевагу також азалія, агава, алое, молочай, кактуси, пасифлора, катарантус, цикламен, кальцеолярія та рослини сімейства товстянкових.
Для кухні підійдуть фікуси, монстера, пальми, філодендрони: вони затримують на листях велику кількість пилу, але їх зручно мити
На північно-східних і північних вікнах добре розвиваються тільки тіньовитривалі рослини. Такими вважаються монстера, фікус, плющ, фітонія, пілея, шефлера, спатифіліум, сансевієрія, маранта, птерис, ктенанте, нефролепіс, аукуба, аглаонема, будлея, аспідистра та деякі різновиди драцени. Що далі від вікон, то слабкішою є дія живлющих сонячних променів. Саме тому в орієнтованих на північ або затінених приміщеннях рекомендують розміщувати рослини в максимально можливій близькості до вікон, або застосовувати додаткове освітлення.
Дуже важливим є і температурний режим. Віконні рами необхідно утеплити. При провітрюванні кухонного приміщення потрібно стежити за тим, щоб холодне повітря знадвору не потрапляло безпосередньо на рослини. Щоб підтримувати необхідну вологість, опушені рослини висаджують в ящики з вологим торфом або мохами, регулярно обприскують їх. Горщики з рослинами не повинні стояти на холодному підвіконні - це може спричинити переохолодження кореневої системи, а отже, знизити інтенсивність живлення рослини вологою та мінеральними речовинами. Можливе навіть загнивання коріння. Горщики з рослинами встановлюють на спеціальні дерев'яні підставки. Якщо ж підвіконня, навпаки, перегрівається через батарею парового опалення, що є під ним, застосовують пінопласт для створення теплоізоляції. Зазвичай кухня є найтеплішим місцем у квартирі, тому вона не підходить для тих рослин, яким у зимовий період потрібна знижена (до 10 градусів) температура. У цю групу входять камелія, агава, мирт, кактуси, юка, фуксія, цикламен, азалія, кливія, пеларгонії та інші рослини, вегетація яких узимку сповільнюється.
Не ставте квіти поруч із раковиною. Вологість тут, звісно ж, ідеальна, а от бризки води з домішками хімічних засобів для миття посуду здоров'я рослинам не додадуть.
Для кухні підійдуть рослини з глянсовим листям (фікуси, монстера, пальми, філодендрони). Вони затримують на листях велику кількість пилу, але їх зручно мити і протирати.
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Оставить комментарий