
Педагоги стверджують, що інтер'єр дитячої кімнати грає дуже важливу роль у формуванні особистості малюка. Розвиток дитини, її інтерес до навколишнього світу, бажання вчитися – залежать від того, чи комфортно, зручно і приємно їй перебувати у своїй кімнаті.
Кімната школяра повинна відповідати потребам самого школяра. Здебільшого, вона має відмінність від звичайної дитячої кімнати в тому, що тепер головною зоною буде не ігровий куток та спальня, а робоча зона. Основну увагу необхідно приділити облаштуванню робочого місця.
Робоче місце маленького школяра має бути ретельно і правильно підібрано й облаштовано, оскільки якщо дитина звикає сидіти у зручному, але неправильному положенні, то це загрожує проблемами з хребтом.
Неправильно облаштоване робоче місце може призвести до того, що у школяра виникне сколіоз, і відповідно, проблеми зі здоров’ям. Крім цього, кімната школяра повинна бути світлою, просторою і затишною. Оформити кімнату школяра найкраще у веселих, теплих і насичених кольорах, які не будуть дратувати дитину.
Оформляючи кімнату школяра, завжди запитуйте його думку і вислухайте побажання.
Підбираючи меблі для кімнати школяра, зверніть уваги на такі конструкції, які можна буде в міру необхідності добудовувати збоку і зверху і змінювати відповідно до зросту.
Всі меблі повинні бути розсувної або відкритої конструкції, без дерев’яних і скляних дверцят. Також у кімнаті для школяра необхідно обладнати спортивний куточок.
Стіл у кімнаті школяра необхідно розмістити таким чином, щоб світло падало спереду або ліворуч, а якщо дитина – лівша, то справа.
Найкраще підібрати стіл з похилою поверхнею. Висота столу повинна бути на рівні ліктя дитини у стоячому положенні.
Стілець необхідно підбирати таким чином, щоб його висота була на рівні, коли ноги учня, зігнуті у колінах, стоять на підлозі. Стілець з коліщатками школяреві краще не купувати, оскільки дитина буде кататися на ньому і при цьому сутулитися.
Перший раз – у перший клас
Дитяча кімната частіше вимагає змін порівняно з іншими кімнатами у будинку – дитина росте і змінюються потреби. Одна з важливих змін для дитини – перший раз у перший клас. Кімнату дитини необхідно трансформувати і в місце для навчання.
Перший клас – абсолютно новий період і для дитини, і для його батьків. У дитини починається новий етап життя, і батькам необхідно подбати про підготовку до школи. При підготовці місця для навчання варто вибрати меблі та інші аксесуари разом з майбутнім школярем. Задоволення від занять за письмовим столом, який вибирає дитина особисто, буде більшим.
Головне – письмовий стіл
Вибрати письмовий стіл і його правильне розміщення у кімнаті – нелегке завдання для батьків першокласника. Дизайнери розповідають, що одна з поширених помилок – занадто високий стіл: «Діти швидко ростуть і природно, що батьки не хочуть купувати новий стіл щороку. Раджу вибирати столи з регульованою висотою, який ви зможете встановити по зросту дитини», – зазначають вони.
Беручи до уваги зріст дитини, висота столу першокласника повинна бути 70-75 см, а висота стільця 40-45 см. Правильна посадка за письмовим столом: ступні на землі, а кут у колінах 90 градусів.
Якщо планування кімнати дозволяє, то стіл краще розмістити біля вікна – це дозволить максимально використовувати денне світло при навчанні. І звичайно, стіл необхідно розмістити у тихому і спокійному місці, де дитина зможе концентруватися.
Меблі, які «ростуть» разом із дітьми
Правильно вибрати меблі, які можна регулювати під зріст дитини – значить, зекономити гроші і ресурси на кілька років вперед.
Зверніть увагу не тільки на регульований стіл, але і на ліжко, полиці, стільці та інші меблі: «Зараз є безліч функціональних рішень. Наприклад IKEA пропонує рейкове ліжко, яка стає повноцінним ліжком після прибирання однієї перегородки. Стіл також можна комбінувати з іншими столами і меблями, щоб розширити зону письмового столу. Модульні системи полиць дозволять додавати нові елементи, коли це необхідно», радять дизайнери.
Рішення для зберігання речей
У школяра з’являється набагато більше речей: не тільки іграшки, але і книги, зошити та канцелярські товари. Придбайте окремий ящик на коліщатках, де дитина зможе тримати всі навчальні матеріали в одному місці. Цей ящик можна покласти під письмовий стіл і переміщати у разі потреби. Якщо стіл біля стіни, то над ним варто почепити полиці або настінні органайзери.
Пам’ятайте, що дитина ще буде грати в іграшки. «Підлога, всипана конструктором – кошмар кожних батьків, не кажучи вже про те, що на цей конструктор можна випадково наступити», – кажуть дизайнери. Для мотивації дитини прибрати іграшки та конструктор, можна встановити полиці з великою кількістю ящиків, наприклад, різнокольорові полиці з різними розмірами ящиків. Нехай дитина, наприклад, сама придумає, де і які речі будуть мати своє місце, це дозволить перетворити прибирання на гру.
Безпека понад усе
Першокласник – це та сама дитина, яка хоче гратися і веселитися, тому про безпеку забувати не можна. Якщо у вас в будинку є молодші діти, то не забувайте, що допитливі діти захочуть все гарненько вивчити. Переконайтеся, що у меблів немає гострих кутів, на нижніх ящиках і полицях встановлені фіксатори, щоб обмежити малюка.
Не забувайте, що для навчання необхідно не тільки природне освітлення, але і лампа для письмового столу для темної пори доби.
Місце для усамітнення
Якщо ваша дитина ділить кімнату з іншими братами або сестрами, важливо продумати місце, де вона може почитати або побути наодинці, відпочити від шкільних занять.
Насправді, не так складно підійти до питання облаштування особистого простору творчо. Дитина може побудувати курінь з ковдри і подушок. А молодшим дітям можна зробити зручну полицю з ящиками на коліщатках, де вони зможуть тримати всі свої іграшки. Тільки переконайтеся, що малюки самі зможуть дістати свої іграшки, не набридаючи старшому брату чи сестрі.
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Оставить комментарий