
1577 - народився Пітер Рубенс, фламандський живописець.
1569 - укладена Люблінська унія, яка об'єднала Королівство Польське і Велике князівство Литовське (підписана 1 липня).
1651 - початок битви під Берестечком між українськими козаками Богдана Хмельницького за підтримки кримського хана Іслам-Гірея з польською армією короля Яна Казимира.
1712 - народився Жан-Жак Руссо, французький письменник і мислитель епохи Просвітництва.

1812 - війська Наполеона I взяли Вільно (Вільнюс).
1902 - Конгрес США затвердив закон про будівництво каналу на Панамському перешийку.
1914 - боснійський студент, член терористичної організації "Молода Боснія" Гаврило Принцип у Сараєві вчинив замах на австрійського престолонаслідника Франца-Фердинанда та його дружину. Ерцгерцог і Софія загинули.
Сараєвське вбийство стало приводом для початку Першої світової війни - через 20 днів Австро-Угорщина оголосила війну Сербії, далі Німеччина - Росії і т. д.
1917 - на засіданні Малої Ради сформовано перший уряд України - Генеральний секретаріат (виконавчий орган Центральної Ради) на чолі з Володимиром Винниченком.
1918 - українські війська заарештували колишнього голову Центральної Ради Володимира Винниченка.
Наступного дня за розпорядженням гетьмана Скоропадського його відпустили.
1919 - закінчилася Чортківська офензива - наступальна військова операція Української галицької армії, що тривала з 7 червня.
Вона забезпечила звільнення низки міст і стала однією з найзначніших наступальних операцій, що здійснила УГА під час Українсько-польської війни 1918-1919 рр.
Цього дня 40-тисячна польська армія, прорвавши фронт УГА, перейшла в контрнаступ від Бродів до Коломиї. УГА змушена була відступати і через два тижні знову опинилася в трикутнику між Дністром і Збручем.
1919 - підписано Версальський мирний договір, який завершив Першу світову війну.
Німеччина втратила близько 14 відсотків території, зокрема всі заморські колонії. Німецька армія була сильно скорочена, озброєння, включаючи флот, у Німеччини конфісковували.
1919 - утворення Ліги націй.
1940 - після ультиматуму радянського уряду румунське керівництво передало Союзу РСР Бессарабію й Північну Буковину, куди увійшли радянські війська.
Танкові війська і мотопіхота Червоної армії вступили до міст Чернівці, Хотин, Сороки, Бєльці, Кишинів, Бендери, Акерман.
1941 - бійці повстанських загонів ОУН заволоділи містами Косів і Долина Станіславської області.
Радянські війська з боями залишили Рівне, Ковель, Маневичі, Ратне, Раву-Руську та ін.
1952 - у місті Лонг-Біч (Каліфорнія) відбувся перший конкурс "Міс Всесвіт". У красі змагалися 30 дівчат. Перемогла 18-річна Армі Куусела з Фінляндії.

1953 - у Берліні розстріляли 18 радянських солдатів, які відмовилися стріляти в демонстрацію німецьких робітників.
1967 - Ізраїль анексував Східний Єрусалим.
1989 - у Києві відбувся прощальний матч Олега Блохіна.
Збірна СРСР за присутності 100 глядачів на Республіканському стадіоні зіграла внічию із "зірками світу" - 3:3. 37-річний ювіляр відіграв по тайму за кожну сторону
1991 - Міністерство юстиції УРСР зареєструвало Демократичну партію України (голова - Володимир Яворівський).
Також зареєстровано Спілку юристів України (Юрій Шемшученко).
1992 - "Сигнальщик" став першим кораблем на Чорному морі, який підняв український прапор.
1996 - уранці Верховна Рада України ухвалила нову Конституцію.
Засідання тривало 23 години - весь день 27 червня і всю ніч. Доповідачем на трибуні був Михайло Сирота. На ранкове святкування із шампанським прийшов президент Леонід Кучма, який наполягав на власному проекті Основного закону.
1996 - у Національному університеті "Києво-Могилянська академія" відбулася урочиста церемонія першого випуску бакалаврів суспільних, гуманітарних та природознавчих наук.
1997 - бій між володарем титулу чемпіона світу серед боксерів-професіоналів, важковаговиком Евандером Холіфілдом та екс-чемпіоном Майком Тайсоном.
Тайсон дискваліфікований за те, що двічі відкушував вухо Холіфілда.
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Оставить комментарий