
Помити автомобіль і зекономити гроші на мийці, реально. Віднедавна у Чернівцях запрацювали масово мийки самообслуговування. Це новий різновид мийок, де є лише ви, машина і шланг. На так званому пункті водій, вклавши гроші у купюроприймач, бере пістолет і самостійно миє свій транспортний засіб. Тут, як і на звичних мийках, на кузов можна нанести піну, рідкий віск, ополоснути водою з осмосом, пропилососити салон тощо.
Відмінність мийки самообслуговування від звичайної в тому, що тут ви самостійно миєте свій транспортний засіб. Користуєтесь штатним мийним обладнанням і платите не за послугу мийки в цілому, а за час перебування на мийці. Оплата – щохвилинна. Працюють деякі мийки цілодобово.
Директор мийки самообслуговування у Чернівцях Михайло розповідає, переваги такого сервісу самообслуговування в тому, що тут клієнт може зекономити час та гроші. Крім того, самостійно помити свій транспортний засіб і акцентувати увагу на потрібні місця. А ще тут професійно підібрані миючі засоби. Процес підготовки води та автохімії автоматизовано. Тут подається правильне дозування та якість.
Є адміністратор, який допомагає клієнтам-новачкам. Також є інструкція принципу роботи мийки.
Думки вголос
Чи користуєтесь мийкою самообслуговування?
Уже рік мию машину так, бо це двічі дешевше. Крім того, сам тримаю в руках шланг і краще мию, ніж на звичайній мийці. У мене машина чорна, і коли протираю її, після їхньої хімії вона краща.
Не користуюсь, бо мию авто після роботи і хочеться відпочити. Звик, що мою машину миють професіонали. Але багато знайомих миють авто саме на таких мийках. Кажуть, це прикольно самому помити свій автомобіль, крім того, робиш це так, як хочеш. А ще дешевше, і не потрібно їздити до річки, щоб помити машину.
Постійно користуюся мийками самообслуговування. Адже тут можна за 20 гривень помити повністю машину. Якщо швидко – то взагалі за 15. Звичайно, буває таке, коли на мийці піна рідка, або ж густа. А ще на декотрих мийках жорстка вода і залишаються сліди на кузові.
– Принцип роботи мийки самообслуговування такий: клієнт укладає гроші у купюроприймач і обирає потрібний інгредієнт. На мийці є апарат високого тиску, дозатори хімії, – каже спеціаліст. – На нашій мийці є такі позиції: холодна та гаряча вода, піна, віск, осмос (демініралізована вода). Кожна позиція має різну ціну. Наприклад: холодна вода – 3 гривні/хв., гаряча вода – 4 грн., хімія - 8,2 грн., осмос – 7 грн., віск – 8.20 грн. Клієнт сам регулює, які складники йому потрібно. Мінімально купюроприймач приймає п’ять гривень.
Вартість мийки автомобіля залежатиме від ступеня забрудненості автомобіля та якими складниками бажаєте скористатися. Дехто з клієнтів вкладається у 15 гривень, загалом за 25-30 гривень можна автомобіль добре помити, відполірувати воском та змити осмосом. Після цього розчину на кузові не залишається розводів.
Багато чернівчан вже вподобали таку автомийку. Адже якщо порівняти ціни, то мийка на ручній станції обійдеться у 65-70 гривень, на портальній та тунельній 40-50 гривень. А на мийці самообслуговування можна легко вкластися у 25-30 гривень.
За словами адміністратора мийки на вул. Гагаріна Миколи Нищука, найбільший наплив клієнт вранці та увечері. Буває, що є черга машин. Процес миття у водіїв зазвичай такий, наносять піну на транспортний засіб. Чекають кілька хвилин, а відтак змивають бруд водою. Хтось наносить віск, а хтось хоче зекономити, просто змиває осмосом.
Чернівчанин Валентин Мотовилець раніше мив автомобіль біля річки, аби заощадити. Нині чоловік миє машину на мийці самообслуговування. Каже, тут не обов’язково комплексно мити авто. Можна вибирати, що потрібно. Валентин вкладається у 20 гривень, миє та полірує кузов.
Процес миття
На мийках самообслуговування існує технологія безконтактного миття з використанням піни або порошку, яка не пошкоджує поверхню авто.
Активна піна подається під високим тиском і "сніговою шапкою" покриває автомобіль. На поверхні кузова вона вступає в реакцію з брудом і абсорбує його.
При використанні порошку, його попередньо розчиняють у теплій воді, а потім під високим тиском подають через дозуючий пристрій. Далі миючий розчин потрібно ретельно змити. Для змивання на мийці є холодна та гаряча вода.
На чисту поверхню автомобіля можна нанести віск, який додає блиску та захищає лакофарбове покриття авто. Завдяки воску, вода і бруд не затримуватимуться на кузові й склі.
Після нанесення воску кузов варто ополоснути демінералізованою водою, що попередить появу плям і розводів.
Для видалення слідів від комах на мийці самообслуговування передбачено розчин високоефективного засобу, який подається струменем під високим тиском.
Програми можна вибирати у будь-якій послідовності і перемикати під час миття.
Як мити взимку
При зниженні температури повітря до +4°С вмикається підігрів бетонної підлоги мийки, що перешкоджає утворенню льоду. Додатково вмикається система підігріву шланга і розпилювача.
Навіть при температурі −15°С миття не буде шкідливим для автомобіля. Якщо на останньому етапі миття застосувати осушувач, то за 50 метрів після виїзду з мийки автомобіль буде абсолютно сухим.
Стандартні програми миття
Нанесення активного очисника бруду – ця програма призначена для нанесення при низькому тиску (6 bar) активного миючого засобу для попереднього розчинення застарілого бруду, та видалення чорного нальоту зі стальних дисків.
Миття мікропорошком – пом’якшеною та підігрітою до 60 градусів водою під тиском 100 bar.
Ополіскування – ополіскування пом’якшеною холодною водою під тиском 100 bar.
Воскування – відбувається холодною водою, завдяки цьому економляться кошти на підігріві води, водночас отримуємо досконалий ефект завдяки полімерному воску на основі нанотехнологій.
Ополіскування демінералізованою водою – у цій програмі використовується вода, яка очищена від важких частинок та солей, завдяки чому при висиханні вона не залишає слідів на автомобілі, а автомобіль не потребує витирання.
Додаткові програми
Активна піна – у цій програмі при використанні низького тиску (6 bar) утворюється густа піна, яка містить спеціальні активні елементи, завдяки чому основне миття проходить швидше та ефективніше, а використання пінної технології як додаткової послуги, збільшує потік клієнтів.
Змивання комах – у цій програмі при низькому тиску (6 bar) на автомобіль наноситься миючий засіб для усунення комах.
Дезінфекція автомобіля – ця програма використовується на мийках, послугами яких користуються автомобілі, котрі потребують періодичної дезінфекції (автомобілі «швидкої допомоги» або автомобілі, які перевозять продукти харчування). Ця програма використовує низький тиск (6 bar), щоб можна було продезінфікувати всередині автомобіля не піднімаючи пил.
Як користуватися мийкою самообслуговування
- Вставте купюру номіналом 5, 10, 20 або 50 гривень.
- Припаркуйте автомобіль на одному із обраних постів автомийки самообслуговування.
- Візьміть пістолет в руку та виберіть програму для миття автомобіля.
- Після закінчення миття вставте пістолет у тримач.
Ольга МАКСИМЮК
Де є у Чернівцях мийки самообслуговування:
вул. Гагаріна (в районі зупинки «Прут»),
вул. Хотинська (біля Калинівського ринку),
вул. Ентузіастів (біля відділення «Нової пошти»),
вул. Південно-Кільцева (кінцева зупинка тролейбуса №5).
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Оставить комментарий