
Зважаючи на те, що зараз відпочинок на території Південного Сходу та Криму втрачає прихильників, Буковина має всі шанси стати новим популярним туристичним центром. Свій внесок у розвиток туризму та рекреації зроблять лісогосподарські підприємства Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства. Наразі лісгоспи вивчають це питання, розробляють туристичні маршрути та фірштеги (стежки), розвивають інфраструктуру. Про це повідомляють у прес-службі Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства.
- Головні наші завдання, які ми зобов’язані виконувати, – це вирощувати ліс і заготовляти деревину, - підкреслює начальник Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Ковальський. - Проте лісгоспи активно займатимуться побічним лісокористуванням, ефективно використовуючи недеревний потенціал державного лісового фонду. Ми почали працювати у напрямі розвитку туризму і рекреації, що стане ще одним джерелом надходження коштів для лісогосподарських підприємств, сприятиме створенню додаткових робочих місць, збільшенню суми коштів, сплачених до місцевих бюджетів.
У буковинському лісництві розводять кабанів і косуль
На базі буковинських лісництв можна організовувати відпочинок упродовж усього календарного року.
- На даний час ДП "Берегометське лісомисливське господарство" може прийняти 54 відпочивальників, - каже заступник директора з рекреаційного благоустрою, туризму та комунікації ДП "Берегометське ЛМГ" Тетяна Тирон. - Їм пропонують такі послуги: проживання, харчування, екскурсії за визначеним маршрутом, відвідування рекреаційних містечок і музеїв, проведення майстер-класів, купання у водоспадах, рибальство та полювання у спеціально відведених для цього місцях.
У програму розвитку туристичної галузі в гірській лісовій місцевості на базі ДП "Берегометське ЛМГ" включено і відпочинок-реабілітацію військових, які повертаються із зони Антитерористичної операції.
До прийому відпочивальників готові також Путильський та Сторожинецький лісгоспи.
- Перспективним у цьому аспекті є Селятинське лісництво, яке має вдале розташування, потужний еколого-просвітницький центр із вольєром для утримання диких тварин та архітектурно привабливу контору лісництва. Саме на його базі плануємо розвивати "зелений" туризм. Проте уже зараз окремі лісництва готові надавати послуги відпочивальникам, - зазначає директор ДП "Путильське лісове господарство" Петро Фрей.
Селятинські ведмеді полюбляють пиво, а олені – хліб, спечений на дровах
- Приймати туристів у Красноїльському та Банилівському лісництвах також може Сторожинецький лісгосп, - каже в.о. директора ДП "Сторожинецьке лісове господарство" Ігор Беленчук. - У Верхньопетрівецькому лісництві маємо потужне вольєрне господарство, а лісовими дорогами Сторожинецького лісництва проводять авторалі.
На базі ДП "Берегометське ЛМГ" та ДП "Путильське ЛГ" розроблено перший туристичний маршрут, який сполучає Вижницький і Путильський райони. Подолати його можна за 3-5 днів. Пересуватися можна пішки, гірськими велосипедами, квадроциклами, власним автомобільним транспортом. Маршрут включає кілька локацій, на яких можна оглянути краєвиди, цікаві пам’ятки природи, поїсти, заночувати. Тут же ж можна буде взяти участь у майстер-класах з гончарства, писанкарства, бондарства, навчитися закривати варення, вишивати, грати на автентичних музичних інструментах.
У перспективі лісгоспи планують розробити п’ять туристичних маршрутів наймальовничішими місцями Чернівецької області.
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Оставить комментарий