
Нещодавно Кабмін вирішив тимчасово знизити акцизні ставки на пальне, аби пригальмувати зростання цін. Натомість у п'ятницю, затвердивши новий ціновий коридор, дозволив нафтоторгівцям підвищити вартість дизпального та А-95 ще на десять копійок. Останні відреагували миттєво. Зокрема, на чернівецьких автозаправних станціях цінники замінили за ніч. Вранці літр пального коштував вже на 10-50 копійок більше.
Відтак нині за літр ДП і А-95 місцеві АЗС правлять в середньому 9,63 та 10,20 гривні відповідно замість рекомендованих урядом 9,45 й 9,95 гривні.
– Лише одна заправка в Чернівцях встановила ціни, рекомендовані Кабміном, для решти рішення уряду – не указ. Зрештою, якщо вартість А-95 не набагато перевищує гранично допустиму, то з дизпальним ситуація набагато гірша. Його ціна сьогодні майже така ж, що й А-92. Пов'язую це, головним чином, з його популярністю і затребуваністю, а також з тим, що обсяги виробництва цього різновиду пального в Україні значно скоротилися, – прокоментував заступник начальника Держцінінспекції в Чернівецькій області Володимир Вілігорський.
– Виконати вимоги Кабміну і торгувати пальним у межах визначеного цінового коридору практично неможливо, адже ціни на АЗС залежать від того, за скільки продають пальне безпосередньо на нафтопереробних заводах. Зараз закупівельна ціна літра А-95 – 9,87 гривні. Тому продавати його за 9,95 гривні збитково, – зазначає голова Асоціації працівників підприємств з торгівлі нафтопродуктами Ілля Хочь. – Думаю, такі заходи не знизять ціни. Єдина користь, вважаю, з'явилась можливість втримати вартість пального у якихось більш-менш розумних межах. Загалом, встановлення різних обмежень і коридорів – не ринкові методи стабілізації ситуації. Ціни треба знижувати, "вливаючи" на ринок пальне з державних резервів. І хоча встановлення граничних цін на бензин і дизпальне має лише рекомендаційний характер, по-суті це – наказ. Уряд має важелі впливу на торгівців бензином у разі їхнього непослуху. Маю на увазі Антимонопольний комітет.
Проте поки що цей контролюючий орган до нафтотрейдерів претенхзій не має. Як зазначив заступник голови Чернівецького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету Олександр Паламарчук, те, що зараз відбувається з цінами на пальне, не є порушенням законодавства – це не є змовою чи узгодженими антиконкурентними діями.
Юлія ХОРОШУН
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Оставить комментарий