
Зважаючи на останні новації, які пропонує Кабмін, в урядовців сім п’ятниць на тиждень. Коли у березні прем’єр-міністр Арсеній Яценюк вперше оголосив про намір запровадити податок із пасивних доходів українців (відсотки за депозитами, дивіденди, роялті тощо), йшла мова про застосування прогресивної шкали оподаткування. Тобто задля встановлення соціальної справедливості пропонували із тих, хто багатший, стягувати більше грошей. Вочевидь, дослухавшись до порад економістів і фінансистів, які переконували, що прогресивна шкала – не те, що працюватиме в наших реаліях, бо для податківців це аж надто складний в адмініструванні податок, ставку вирішили зробити пропорційною. Та не минуло й кількох місяців, як урядовці передумали. Пасивні доходи українців, вочевидь. Не дають їм спокою. Відтак у проекті податкової реформи, яку нещодавно розглядала Рада, проте не ухвалила (але обов’язково ухвалить наступного разу без змін, це вже стало традицією), знову хочуть брати податки за прогресивною шкалою.
Нагадаємо, зараз вкладники банків платять 15 відсотків своїх прибутків від депозитів. І найбільшим плюсом єдиної ставки є те, що банки автоматично знімають з вкладника те, що потрібно віддати державі. Якщо ж ставка буде прогресивною, вкладникам наприкінці року доведеться йти до Податкової й звіряти загальну суму доходів за всіма депозитами і вираховувати, що треба віддати.
Богдан Сторощук, кандидат економічних наук, доцент кафедри теорії економіки та менеджменту каже, податок на депозити, звісно, рано чи пізно мав би з’явитися, адже будь-який дохід має бути оподаткований. Те, що його зробили пропорційним зараз – це великий плюс. Прогресивне ж оподаткування працюватиме як слід винятково у високорозвиненій податковій системі, якою наша взагалі не є. Таке оподаткування є надзвичайно складним в адмініструванні, відповідно для цього потрібно залучити більше персоналу і це дає більше можливостей для зловживань.
Зараз проблема полягає не тільки у тому, що із набуттям чинності закону про стягнення податку з депозитів відбудеться масовий відплив вкладів із фінустанов. Зрештою, їх залишилось там не так багато, до того ж, досі діють норми, котрі забороняють достроково забирати депозит. Проблема в іншому – надзвичайно низький рівень довіри українців до банківської системи в принципі. Тож стратегічна мета – її, довіру, відновити. Тобто зробити так, аби люди понесли гроші в банк. Я проти запровадження податку на депозити саме зараз, і взагалі проти будь-яких інших різких змін, котрі, навпаки, відлякають приплив грошей громадян до банківської системи.
Щодо розміру ставки податку, то 15 відсотків, вважаю, це не так багато. Окрім того, переконаний, потрібно запровадити єдину ставку податку для абсолютно всіх доходів громадян.
Юлія ХОРОШУН
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Оставить комментарий
Здравствуйте.
Я являюсь г-ном Рахелем Кограном, частным кредитным кредитором, который предоставляет пожизненную кредитную возможность частным лицам, деловым фирмам, страхованию и т. Д. Есть ли у вас какие-либо финансовые трудности или вам нужен кредит для инвестирования или вам нужен кредит, чтобы не оплачивать ваши счета? как мы здесь, чтобы убрать все ваши финансовые проблемы в прошлое. Мы предлагаем все виды займов в любом валютном деноминации со ставкой 2% без предварительной платы. Я хочу использовать эту отличную среду, чтобы вы знали, что готовы помочь вам с любым видом кредита, чтобы решить эту финансовую проблему. Если да, затем вернитесь по электронной почте (rahelcohranloangmail.com) для получения более подробной информации, ВЫ ВЫСОКО ПРИВЕТСТВУЕТЕ.