
Проведення переказу коштів може відбуватись у двох формах: у готівковій – тобто у формі грошових знаків, а також в безготівковій – у формі записів на рахунках у банках.
- Щоб ініціювати переказ коштів, необхідно мати при собі один з вказаних розрахункових документів, а саме платіжне доручення, платіжну вимога-доручення, розрахунковий чек, платіжну вимогу, меморіальний ордер, - розповідає адвокат, партнер адвокатського бюро «Дутка і партнери» Даніель Олару.
До нас часто звертаються особи, у яких виникли проблеми з банківськими установами, з приводу невиконаних переказів коштів, порушення строків виконання платіжних доручень та ін..
Для того щоб уникнути таких непорозумінь, необхідно пам’ятати, що банк, який обслуговує платника, та банк, який обслуговує отримувача, мають перед ними відповідальність, пов’язану з проведенням переказу.
У разі порушення банком, що обслуговує отримувача, строків завершення переказу цей банк зобов’язаний сплатити отримувачу пеню розміром 0,1 відсотка суми простроченого платежу за кожний день прострочення, що не може перевищувати 10 відсотків суми переказу, якщо інший розмір пені не обумовлено договором між ними. В цьому випадку платник не відповідає за прострочення перед отримувачем.
І тут найцікавіше – платник має право на відшкодування банком, що обслуговує отримувача, шкоди, заподіяної йому внаслідок порушення цим банком строків завершення переказу, в свою чергу отримувач має право на відшкодування банком, що обслуговує платника, шкоди, заподіяної йому внаслідок порушення цим банком строків виконання документа на переказ.
Якщо банк помилково переказав гроші неналежному отримувачу, і це сталось з вини даного банку – тоді цей банк-порушник негайно після виявлення помилки зобов’язаний переказати за рахунок власних коштів суму переказу отримувачу. Інакше отримувач має право вимагати від банку-порушника переказати йому суму переказу за рахунок власних коштів, а також сплати пені розміром 0,1 % суми простроченого платежу за кожний день прострочення, починаючи від дати завершення помилкового переказу, яка не може перевищувати 10 відсотків суми переказу.
Усі спори, пов’язані із здійсненням банками переказу, розглядають у судовому порядку, тому для захисту своїх справ та законних інтересів необхідно звертатись до адвоката-фахівця в цій галузі правовідносин.
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Оставить комментарий