
Хоча ціни на землю під забудову і впали, знайти ділянку, яку можна було купити, досить складно. Адже, кажуть сільські голови, вільної землі немає, іноді вдається поповнити резерви, розширивши межі села. Однак виготовлення нового генплану – річ недешева.
Люди у Вашківцях на Вижниччині хочуть розбудовуватись, та вже кілька років стикаються з проблемою – земля є, але вся за межами міста. Відповідно, будувати житлові будинки на ній не можна.
– За старим розподілом земель, всі колгоспні двори залишились за межами міста. Ця проблема з часу розпаду Союзу. Зараз ми уклали угоду на виготовлення генерального плану міста Вашківці. Вона недешева – 270 тисяч гривень. З них оплатили 180, - розповідає міський голова Вашківців Микола Перч. – Цього року хочемо виплатити все і закінчити його виготовлення, але за кошти міської ради, з людей не брали ані копійки. Коли прийшов на посаду, була державна програма, за якою виготовлення генплану міста оплачувала держава. Через рік сказали, що половину грошей повинна дати міська рада, і половину – держава. Нині ж кажуть, що держава взагалі не фінансує це. Зараз є кілька населених пунктів, де з людей, котрі хочуть будуватись, зібрали по 100 тисяч гривень, заплатили за виготовлення генплану, а документів не отримали і понині. Зараз всі обіцяють, що землю, після територіальної реформи, віддадуть у користування громади, але як то буде – побачимо.
Поки що вільних ділянок у межах міста немає. Навіть АТОвці, котрим за законодавством повинні надати землю, отримати її не можуть.
У Чорногузах, що на Вижниччині, ситуація така ж. Донедавна у селі, як і всюди, була величезна проблема з землею. В межах населеного пункту було 483 гектари землі, а це, зважаючи на майже тритисячне населення, дуже мало. Крім того, село розростається, а місця для забудов нема. За межами населеного пункту було майже 800 гектарів.
– Ще два роки тому ми вирішили змінити генплан села, розширити його, адже землі немає геть, – розповідає Дмитро Томка, сільський голова Чорногузів. – Нам, звісно, пообіцяли виділити кошти. Минав час, але грошей так і не було. Тому на зібранні села разом із мешканцями Чорногузів вирішили самотужки зібрати гроші на зміну генерального плану. Це все відбувалось не примусово, здавали по 1 тисячі гривень. Багато, але для доброї справи потрібно. Ну і зараз, дякувати Богу, це вже доходить до кінця. Чесно кажучи, якби знав, що цей процес затягнеться на два роки, - не починав би навіть його. Адже це невдячна і дуже копітка справа. Треба ж було і землю оцінити, і розробити детальне планування.
Нині сельчани мають у межах села майже 1300 гектарів для забудов, адже за селом було і колишнє фермерське господарство, яке розділили на 19 планів, і земля в межах новобудов та АЗС – це ще 51 ділянка. Найбільше ділянок вийшло з території аеродрому – майже 130. І це дуже значне зрушення.
– Вже навіть виділили 300 земельних ділянок, які роздадуть, найперше, тим, хто допомагав матеріально, а це майже 150 людей, та воїнам АТО, – каже Д. Томка. – Їх небагато в нас, лише 6, втім придатними земельними ділянками забезпечити військових треба.
Тепер цією землею розпоряджатиметься громада. І це набагато краще, бо раніше доводилось іти на поклін до районної ради, а це потребувало багато часу.
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Оставить комментарий