
Право обирати постачальника, змінювати його у разі необхідності – це все вже перестає бути чимось незвичним для українського непобутового споживача електроенергії. Закон України «Про ринок електроенергії», зокрема його статті про ВДР та РДН, що набули чинності з 01 липня 2019 року, привели остаточно цей сектор до стандартної ринкової моделі. Тепер тарифи формуються на ринкових принципах, а постачальники тепер працюють в умовах чесної конкуренції – хто пропонує кращі умови, до того і йдуть споживачі, насамперед, непобутові.
Як оформлюються відносини постачальника та підприємства-споживача?
Підставою для надання послуг енергопостачання є договір про постачання електричної енергії. Він укладається з урахуванням не тільки вимог самого Закону України, а ще й Правил роздрібного ринку електричної енергії. Вони затверджені відповідною постановою від 04.03.2018 №312, регулятором – НКРЕКП.
Окрім загальних розділів, що регламентують відносини сторін, цей договір обов’язково має містити інформацію про тарифи та порядок розрахунків. До підписання непобутовий споживач може ознайомитися з ними у тексті комерційних пропозицій. Вони знаходяться у публічному доступі на офіційних сайтах компаній-постачальників. Кожна з пропозицій має інформацію про таке:
- Обсяги споживання;
- Тариф за умовну одиницю, зазвичай це 1 МВт;
- Тарифну диференціацію за обсягами споживання, якщо така передбачена;
- Порядок розрахунків;
- Наявність, розміри та умови накладання штрафних санкцій;
- Інші пункті, передбачені Правилами роздрібного ринку електроенергії.
Якщо запропоновані умови непобутового споживача влаштовують, можна підписувати договір на електроенергію.
Як це зробити?

Для приєднання до електропостачальника необхідно подати заяву-приєднання, до якої додати певний набір документів:
- Витяг з ЄДРПОУ, що є підтвердженням статусу компанії як юридичної особи;
- Паспорти точок обліку та комерційні коди (видаються при підписанні договору з компанією розподілу);
- Підтвердження повноважень представника компанії.
У разі зміни електропостачальника необхідно додати підтвердження відсутності претензій з боку попереднього партнера.
Порядок укладання договору на постачання електричної енергії передбачає розгляд заяви-приєднання протягом 3-х діб (п. 3.2.12 ПРРЕЕ). Не пізніше цього терміну компанія-постачальник має надати відповідь. Договір вважається укладеним, коли компанії досягли згоди по усім істотним пунктам, а також непобутовому споживачу відкривають особовий рахунок або вносять зміни у вже існуючий.
Комерційна пропозиція, на базі якої оформлюється співпраця, стає обов’язковим додатком. Споживач та постачальник зобов’язуються чітко дотримуватися всіх положень договору. У разі виникнення спірних питань, сторони керуються нормами чинного законодавства у їх вирішенні.
Укласти договір з постачальником нескладно. Головне уважно вивчити комерційні пропозиції, перш ніж обирати умови та партнера. Для цього треба знати свої планові обсяги споживання в розрізі щомісячного, щоквартального, щоденного споживання. За умови уважності та зваженості, непобутовий споживач тільки виграє від нового ринку електроенергії в Україні.
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter