
Буквально за кілька днів в Україні затримали кількох співробітників Державної фіскальної служби. Усі вони погоріли на хабарах. Якщо у Харкові податківці вимагали 230 тисяч гривень, то у Чернівцях сума була скромнішою – лише 65 тисяч гривень (це понад шістдесят мінімальних пенсій).
Двох податківців затримали у робочому кабінеті 3 грудня. До цієї операції залучили співробітників військової прокуратури Західного регіону разом та працівників Чернівецького управління СБУ.
Як повідомив головний військовий прокурор України, заступник генерального прокурора Анатолій Матіос, задокументовано факт вимагання та одержання начальником управління оподаткування фізичних осіб ДПІ у Чернівцях ГУ ДФС у Чернівецькій області та начальником відділу податкового контролю фізичних осіб указаного управління від приватного підприємця неправомірної вигоди розміром 65 тисяч гривень.
- Чиновники пообіцяли місцевому підприємцю зменшити суму штрафних санкцій за порушення вимог податкового законодавства, - повідомила керівник прес-служби УСБУ в Чернівецькій області Леся Федоренко. - Таку послугу вони оцінили у 65 тисяч гривень хабара. Кошти підприємець мав переказати на визначений банківський рахунок.
Податківців затримали у службовому кабінеті, коли вони, отримавши гроші, підписували акт перевірки.
Водночас правоохоронці обшукали робочі кабінети та помешкання, де проживають підозрювані.
Як з’ясувалося, хабар вимагали з підприємця та новообраного депутата Чернівецької міської ради Ярослава Петришина. Про це він повідомив на своїй сторінці у соціальній мережі.
- Я допоміг СБУ в Чернівецькій області та західній військовій прокуратурі України знешкодити організоване злочинне угруповання, до складу якого входили декілька посадових осіб ДПІ у м. Чернівці (на рівні заступника начальника та керівника відділу перевірок фізичних осіб). Причетність або непричетність начальника та його першого заступника встановить слідство, - повідомив він. - 2013 року мені призначили податкову перевірку. Це були часи так званих «смотрящих». Гроші текли прямо до «золотого батона».
Підприємець каже, що вже платив хабара податківцям після перервірки
За словами підприємця, ті, хто перевіряв його, нічого не робили, а почали «чіплятися» до того, що у податкових накладних адреса зі свідоцтва платника ПДВ, а не зі свідоцтва про реєстрацію підприємця (ці адреси були різними - одна проживання, а інша - фактичного місця діяльності). Усі податкові накладні вирішили визнати недійсними і накласти штраф розміром 500 тисяч гривень (курс долара був 8 гривень).
- Коли я у шоковому стані (у мене пропадає бізнес, квартира, яку купили батьки, і сам лишаюся голий босий з дружиною та двома дітьми та ще й з боргами) прийшов до перевіряючого, він мені написав на листочку суму 80000 гривень, – продовжив він. - Мені дуже соромно, але я тоді сторгувався до 50000 гривень і дав хабара. Я боявся за свою сім'ю, бізнес, за себе. Я звик, що завжди успішний, умію домовлятися, вирішувати свої проблеми, мене неможливо прогнути. Але я прогнувся, потупив погляд і дав хабара.
У жовтні прийшло направлення на планову перевірку. Ця перевірка, на думку підприємця, була протизаконною. Щоправда, вони впродовж 10 днів жодного разу на неї не з'являються. Згодом вони, каже підприємець, нічого протизаконного не знаходять. І поштою відправляють акт на майже 300 тисяч гривень штрафу.
Саме з цього моменту почалася співпраця підприємця з правоохоронцями. В результаті було затриманою за підозрою в отриманні та вимаганні хабара двох співробітників Податкової.
Наразі військовою прокуратурою Західного регіону України розпочато кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України - одержання неправомірної вигоди, поєднане з вимаганням.
Якщо провину чиновників доведуть, то їм може загрожувати від 5 до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна та зі спеціальною конфіскацією.
Коли верстався номер, Шевченківський районний суд Львова обрав для фігурантів справи тримання під вартою на два місяці. Як альтернативу – можливість внесення застави для обох посадовців – начальнику управління – 2 мільйона, для начальника відділу – 1 мільйон гривень, повідомили у прес-службі прокуратури Західного регіону України.
Олесь ЗАДНІСТРОВСЬКИЙ
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Оставить комментарий