
Україна може розраховувати на те, що 2023 року розпочнуться переговори щодо вступу до Європейського союзу. Для цього потрібно зробити ще юридичний скринінг, оцінити ринки та підготувати законодавство. Про це розповіла віцепрем'єрка із європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.
- Ми підготували майже 6 тисяч відповідей на запитання Єврокомісії. До цього ми спільно з ЄС виконували Угоду про асоціацію. Ще залишилися певні процедури – юридичний скринінг, оцінка ринків, законодавство. Але це не вимагатиме років. Тому цілком реально перейти до переговорів 2023 року, - сказала вона.
За її словами, Україна готова виконати всі завдання для членства у ЄС за три роки, проте не знає, чи готовий блок до цього. Стефанішина зазначила, що для приєднання до ЄС Києву не знадобляться десятиліття.
- Для цього зараз ми беремо ініціативу до своїх рук і не чекатимемо, поки ЄС нам розповість, як чинити далі, - сказала вона.
Україна вступатиме до ЄС спільно з Молдовою
Ольга Стефанішина заявила, що Україна не має стати частиною балканського формату розширення ЄС. За її словами, Київ виконав багато роботи на шляху до вступу, поки виконував Угоду про асоціацію, на відміну від балканських країн.
Вона зазначила, що ЄС прихильний до політики пакетних рішень і Україна, ймовірно, рухатиметься на шляху до вступу спільно з Молдовою.
- Шкода, що Грузія не стала частиною цього тріо розширення – але це було також дуже важливе геополітичне рішення для ЄС... Але я впевнена, що Молдова ніколи не гальмуватиме Україну, а Україна гальмувати не збирається, - заявила політик.
Про вступ України до НАТО
Стефанішина розповіла, що на сьогодні координація допомоги у сфері безпеки для Києва вирішується поза Альянсом. Однак зараз Україна наближена до НАТО настільки, наскільки це можливо, без членства. Політик також вважає, що вікно можливостей вступу до військового блоку може настати до закінчення війни з рф.
Нагадаємо, що О. Стефанішина також заявляла, що Україна не має наміру отримувати ПДЧ до НАТО, а хоче одразу вступити до Альянсу. За її словами, українська армія зараз набуває унікального досвіду бойових дій, якого немає в інших військових союзників Альянсу.
Раніше, 21 серпня, ЗМІ повідомляли, що Шольц переконував путіна, що Україна не вступить до НАТО в найближчі 30 років. За словами канцлера, путін хотів поділити фломастером карту Європи.
Вікторія ОСИНСЬКА
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Оставить комментарий