
Україна поки знаходиться у переліку безпечних для подорожей в ЄС країн.
Це означає, що для українців кордони країн ЄС поки залишаються відкритими. З іншого боку, країни самі приймають рішення про закриття, спрощення або посилення правил в'їзду.
Наприклад, в Іспанії від українців зараз навіть не вимагають ПЛР-тесту - тільки заповнення анкети онлайн. А в'їзд до Франції дозволяється вакцинованим. Тим, хто не має довідки про вакцинацію, потрібно підтвердити мету поїздки й при наявності ПЛР-тесту, зробленого за 72 години до поїздки.
Чи закриють кордони ЄС для українців повністю
"Як і раніше, країни встановлюють свої правила в'їзду - потрібен обов'язковий сертифікат вакцинації або достатньо лише ПЛР-тесту, чи потрібна самоізоляція по приїзду - кожна окрема держава визначає самостійно", - говорить адвокат Назар Чорний.
Після того як наприкінці червня ЄС рекомендував відкрити кордони для українців, країни дійсно поетапно почали відкриватися для українців. Таким самим чином вони можуть поступово закриватися, кажуть оексперти туристичного ринку.
З іншого боку, все ж поїздки в країни ЄС будуть здійснюватися, а умови можуть просто посилитися. При цьому навряд чи кордони Євросоюзу закриються для українців тотально, вважає заступник генерального директора компанії TEZ TOUR Олександр Новіковський.
"Більшість країн далі у міру росту захворюваності однозначно вимагатимуть вакцинацію. Можливо, до цього додасться вимога ПЛР-тесту. Також можуть зажадати здавати тест повторно після якогось часу перебування в країні. Якісь країни можуть закритися повністю", - прогнозує він.
Чи можуть "згоріти" заплановані подорожі до ЄС
На думку Олександра Новіковського, навіть якщо Україну виключать зі списку, вимоги до в'їзду будуть цілком посильними для українців.
"Я вважаю, що якщо людина щеплена однією з вакцин, офіційно затверджених в ЄС, то панікувати та переживати не варто. Поїздки, заплановані на найближчий час, швидше за все відбудуться. А в контексті подорожей, які заплановані на місяць або два вперед - варто регулярно відстежувати вимоги щодо в'їзду в ту чи іншу країну. Приміром, на онлайн-карті, спеціально створеній для таких цілей українським МЗС", — радить заступник гендиректора TEZ TOUR.
Але те, що Україна з високим рівнем і темпами зростання захворюваності перебуває в "зеленому" списку країн, можна навіть вважати в деякому сенсі везінням. Таку думку висловлював співзасновник сайту travelbans.org і авіаексперт Володимир Біленький.
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Оставить комментарий