
Лютневі переговори влади і МВФ завершилися. Кредитори не визначилися, чи давати черговий транш, який повинен був надійти навесні цього року. Економісти по-різному оцінюють цю подію, але сходяться на тому, що - найближчим часом стабільності гривні нічого не загрожує.
Від торішнього грудня з українськими чиновниками працювала місія МВФ. Через обмеження, пов’язані з коронавірусом, зустрічі проводили в онлайн-режимі. Тому переговори з перервою на різдвяні й новорічні канікули розтягнулися майже на два місяці. Правда, ніякого результату наразі ці перемовини не дали.
У заяві МВФ йдеться про те, що у період з 21 по 23 грудня і з 11 січня до 12 лютого фахівці фонду обговорили з представниками влади України прогрес у впровадженні заходів і реформ - питання посилення управління НБУ і банківський нагляд, зменшення бюджетного дефіциту, а також відновлення і посилення антикорупційної інфраструктури та судочинства. Схоже, українські чиновники не змогли переконати представників фонду в тому, що реформи в Україні тривають за заявленим раніше сценарієм.
- Обговорення було продуктивним, проте потрібен більший прогрес на користь завершення першого перегляду програми. Дискусії триватимуть, - резюмувала зустріч постійна представниця МВФ Йоста Люнгман.
У перекладі з дипломатичної мови на звичайну це означає, що «грошей немає, але ви тримайтеся» і звертайтеся до нас, коли будете готові до реальних дій.
Серед основних причин паузи у відносинах з МВФ експерти називають нинішній стан судової системи в Україні, відновлення ручного регулювання цін на газ вже за пів року після запуску ринку, і низку іншого.
Перерва у переговорах з МВФ цієї зими поки що не означає катастрофи для української економіки. Запас міцності є. І найближчими місяцями ми можемо прожити без грошей МВФ. Погана новина у тому, що відсутність мотивації, відсутність потреби в грошах означає – відсутність бажання робити будь-які реформи.
При цьому експерти по-різному оцінюють термін, коли сторони можуть відновити переговори. Дехто каже, що перерва затягнеться на пів року. Але найоптимістичніші впевнені, що сторони можуть почати знову домовлятися вже у березні.
- Новий раунд переговорів може початися не раніше березня, і відповідно, новий транш кредиту, за найсприятливішого результату, може прийти не раніше літа, - каже економічний аналітик Петро Драханчук.
Експерт вважає, що цього тижня можливе зростання курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися поблизу 28,2 грн, а готівковий долар у банках - приблизно 28,0/28,3 гривні.
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Оставить комментарий
Что вообще украинцам дают эти кабальные кредиты? Только повышение налогов ,тарифов и всевозможных поборов!!!