
Ринок нерухомості, як і економіку країни загалом, останніми роками лихоманило. Люди або боялися вкладати гроші у нерухомість, або чекали, коли ціна бажаних квадратних метрів впаде до самого мінімуму.
Наразі ж ситуація стабілізувалася, кажуть експерти, та свідчить статистика. Ба більше. В Україні, навпаки, зростає рівень продажу квартир. Бо цей ринок досяг своєї межі та буде лише зростати,
Згідно з інформацією зі щоквартального звіту Міністерства юстиції України, із середини літа український ринок нерухомості активізувався.
За даними видання, в Україні в третьому кварталі цього року нотаріуси уклали на понад 10% більше угод з нерухомістю, ніж за аналогічний період торік.
Експерт каже, що є дуже серйозна проблема з окремими забудовниками, які фактично не мають дозвільних документів
Згідно з документом, з липня до вересня державні нотаріуси оформили 14 172 договори з нерухомістю, приватні - 166 099.
Більша частина угод - це договори купівлі-продажу квартир.
Всього в липні–вересні було укладено 180 271 угоду з нерухомістю (це на понад 10% більше, аніж у липні–вересні торік).
- Можна сказати, що сьогодні ринок нерухомості не падає, він зупинився, і люди більше купують квадратних метрів. Бо коли ціни на нерухомість падають, то люди чекають, коли вона впаде до самого мінімуму. Зараз такої ситуації вже немає. Навпаки, ціни не падають і є тенденції до зростання, - каже експерт з нерухомості Сергій Босовик. – Відповідно, зростає попит на первинний ринок житла. Хоча і тут ціни також будуть рости. Бо постійно дорожчають будівельні матеріали, енергоносії, пальне тощо. Усі ці фактори впливають на кінцеву ціну нерухомості. Можна сказати, що зараз оптимальний час для купівлі нерухомості. Щодо вартості житла (на первинному ринку), то ціни стартують від 13,5 тисячі гривень за квадратний метр. Хоча можна придбати квартири і по 11-12 тисяч за квадратний метр. Все залежить від району та планування. Хоча ціни також можуть сягати до 15,5 тисячі гривень за квадратний метр. Проте є й елітне житло, де квадратний метр може «потягнути» і 21 тисячу гривень.
Щодо вторинного ринку, то тут ціна нерухомості залежить від району, поверху, ремонту, будинку тощо. І тут ціна може сягати навіть 1 тисячі доларів за квадратний метр.
Водночас, каже експерт, є дуже серйозна проблема з окремими забудовниками, які фактично не мають дозвільних документів, і будинки не підключені до усіх комунікацій.
Тому ті, хто купує таке житло (воно переважно на кілька тисяч гривень дешевше, аніж решта ринку), надзвичайно ризикують. Бо, зрештою, такий забудовник залишає їх сам на сам з цими проблемами.
За словами експерта, це відбувається через те, що людина шукає «шару», але не звертає уваги на важливі моменти. Адже перед тим як купувати таке житло, потрібно поцікавитися бодай в юридичному відділі міської ради, чи має цей забудовник усі необхідні документи (або до перевірених агентств нерухомості чи ріелтерів). Інакше можна залишитися з нерухомістю, яка повисне проблемним тягарем.
Наприклад, у Чернівцях є забудовники, які продають житло у будинках, які не мають своїх підстанцій, комунікацій, невпорядковані прибудинкові території тощо. Йдеться про забудовників з інших регіонів України, каже експерт.
Олесь ЗАДНІСТРОВСЬКИЙ
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Оставить комментарий
Слава Украине!!