
Через події на Сході в Україні з’явилися сотні тисяч вимушених переселенців, які з тих чи інших причин втекли від війни. Окрім того, у кожному куточку країни є люди, які залишили свої домівки у пошуках роботи, поїхали на навчання тощо. Ніхто не може підрахувати точної кількості таких людей, проте усі вони мають право висловити свою громадянську позицію та проголосувати на позачергових виборах до Верховної Ради.
Як і на виборах Президента, людина без місцевої реєстрації має можливість проголосувати на цих виборах. Для цього необхідно пройти невелику процедуру, звернувшись до районного відділу ведення реєстру виборців.
- Справді, є така можливість, це так звана процедура зміни адреси для голосування. Потрібно звернутися до районного відділу ведення реєстру виборців. Але проголосувати людина може лише за політичну партію, а не за мажоритарного кандидата. Принаймні зараз ще не змінена ця норма в законі, - повідомив активіст громадянської мережі «ОПОРА» Григорій Сорочан.
Куди звертатися переселенцям у Чернівцях, аби взяти участь у виборах
Для того, щоб отримати право проголосувати не за місцем постійної реєстрації, необхідно подати до державного реєстру виборців документ, який підтверджує це право. Зокрема, це може бути довідка з постійного місця роботи тощо.
У Шевченківському районному відділі ведення Державного реєстру виборців нам повідомили, що звернутися для зміни місця голосування можна до 20 жовтня включно. Окрім постійного місця роботи, підставою для зміни місця голосування є місце реєстрації чоловіка чи дружини, виїзд на санаторне лікування тощо. Для переселенців з Криму достатньо лише паспорта громадянина України.
За словами активістки волонтерського руху Буковини Катерини Пономарьової, сьогодні в краї лише офіційно зареєстровано 1834 вимушених переселенців зі Сходу та Криму. Якщо ці люди звернуться до відділів ведення реєстру виборців, то усі вони отримають можливість проголосувати в Чернівецькій області.
Також днями Центральна виборча комісія дозволила виборцям Донеччини та Луганщини тимчасово змінити місце голосування лише за паспортом, написавши заяву до органу державного реєстру, без надання інших підтверджувальних документів.
- Виборці, виборча адреса яких належить до території Донецької чи Луганської областей, при зверненні до органу ведення державного реєстру виборців із заявою про тимчасову зміну місця голосування на період проведення позачергових виборів народних депутатів 26 жовтня 2014 року, можуть не додавати документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування, - зачитала текст постанови заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна.
Олексій МИКОСЯНЧИК
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Оставить комментарий