
Восени вирватися на відпочинок значно складніше. Холод, втома, робоча рутина примушують щоразу відкладати навіть не далекі подорожі. Та робити це не варто, адже в теплі золотаві дні поїздки можуть бути як ніколи особливими та незабутніми.
Звичайно, спланувати далеку подорож восени важко. Ночувати на лоні природи холодно. Утім, цілком реально організувати одноденний уїк-енд з насиченою програмою, який допоможе розслабитися після важкого робочого тижня.
Найпростіший осінній варіант – вирушити в ліс по гриби. Це і прогулянка, і корисна смачна вечеря згодом. Та можна спланувати маршрут подорожі так, щоб побачити мальовничі дива природи, історичні пам’ятки і прогулятися лісом з кошиком грибів. Для цього ми вирішили вирушити маршрутом Чернівці-Красноїльськ, роблячи невеличкі зупинки дорогою.
До Королівського водоспаду за враженнями
Село Банилів-Підгірний відоме завдяки фестивалю «Березового соку», але тут є насправді незрівнянні краєвиди – озера , гори, рівнини і навіть надзвичайний водоспад. Через це останні декілька років село стало дуже популярним серед поціновувачів «зеленого туризму».
Та, мабуть, найяскравіша цікавинка села – водоспад, який падає неподалік хутора Гільча, в однойменному урочищі на річечці Малий Сірет. Це диво природи на схилі гори Волховни скромно називають «Королівським водоспадом». Вода тут дуже чиста, місцеві стверджують, що біля водоспаду навіть можна ловити форель.
Треба проїхати менше 50 кілометрів, аби побачити дива природи та історичні пам’ятки
Насправді водоспад не дуже високий – приблизно три метри, та до нього досить легко підійти, навколо великі кам’яні брили, на яких можна сфотографуватися.
- Не так давно ми почали організовувати одноденні поїздки з маршрутами, в які входить і Королівський водоспад. Туристам дуже подобається, адже це таке місце, де відвідувачі рідко бувають. Крім того, така поїздка досить дешева і включає ще багато гарних місцин. Наприклад, ми часто відвідуємо ще жіночий монастир у Верхніх Петрівцях. Багатьом туристам це подобається. Вартує поїздка в середньому 150 гривень з людини, - каже туристичний агент, організатор мандрівок Вадим Юркович.
Історичні пам’ятки з панського життя
У Банилові-Підгірному та селах довкола нього є багато цікавих, з історичної точки зору, пам’яток. Наприклад, на околиці є столітній тринітарський монастир з мурованим костелом св. Мартина. Зараз в його приміщеннях розмістили дитячий табір. Також у самому центрі є панський маєток. Колись за австрійських часів тут проживав місцевий пан Гроссу. Маєток зберігся у досить гарному стані, навколо нього стародавній парк, поруч невеличкий фонтан.

Схожі споруди є і в сусідньому Череші та Буденці. Їх можна побачити дорогою з Банилова-Підгірного до Красноїльська. Побачити ці пам’ятки легко, адже вони виділяються з-поміж сільських садиб великими розмірами та неординарною архітектурою, і стоять зазвичай поруч із трасою. Місцеві обов’язково розкажуть легенди про панів, які тут проживали. Cкажімо, за легендами, у палац у Череші навідувався румунський король, а у Буденецький палац Мікулі сам Оноре де Бальзак. Крім того, у Буденці є надзвичайно цікава каплиця (зліва від траси) з червоної цегли, збудована наприкінці ХІХ століття.
Є надзвичайно гарний маєток і у самому Красноїльську, тепер тут розмістили тубдиспансер. Його знайти легко, він у самому центрі села. Побудували маєток представники панської династії Ільські 1750 року. Він дуже добре зберігся, всередині можна побачити стародавні пічки та камін.
Чарівне озеро у Красноїльську
Після того споглядання історичних пам’яток, можна знову завітати на лоно природи. Селище Красноїльськ для цього надзвичайно підходить.
- Уперше потрапила сюди, коли їхала на Красноїльську полонину. Місцеві краєвиди тоді вразили. Дужа гарна місцевість, - розповідає туристка з Чернівців Олена Немирчук. - Та скоро відкрила для себе ще одне надзвичайне місце. Озеро, навколо якого гірські схили.
Озеро, про яке йдеться, є на околиці селища Красноїльськ. Навколо нього ліс. Та під’їзд для транспорту до нього є. Влітку тут часто приїздять на відпочинок. Раніше на березі майже над водою була висока гойдалка, яка була своєрідним символом цього місця. Також поруч встановлено лавиці з дашками.
Місцеві дуже полюбляють це місце і називають озеро «Єзарь».
Дорогою назад по гриби
Коли побачили все, що запланували, можна розслабитися і решту часу витратити на прогулянки лісом. Вздовж маршруту є чимало місцин, які полюбляють буковинські грибники.
- Якщо хочете назбирати білих грибів, раджу поїхати до Красношори, це поруч із Красноїльськом. Ту туди треба вирушати на цілий день. Якщо ж обмаль часу, зупиніться прямо на трасі, не доїжджаючи до Буденця. Там зазвичай багато машин грибників, - пояснює грибник зі Сторожинця Олександр Дмитрук. – Прогуляйтеся у лісі зліва чи справа від траси, там легко знайти і боровики, й інші осінні гриби, наприклад, підберезники чи опеньки. Головне, не забути про правила безпеки у лісі: правильно одягнутися, не заходити далеко. До речі, у цьому місці є багато спеціально облаштованих альтанок, за які не треба платити, можна просто влаштувати пікнік.
Якщо часу більше, по маршруту Чернівці – Красноїльськ можна знайти ще багато цікавого. Охочі розтягнути подорож на декілька днів, можуть зупинитися у приватних котеджах, яких у цьому краї багато. Та звичайно, на це доведеться витратити додаткові кошти.
Ірина БЄЛОВА
Як дістатися
Дістатися Банилова-Підгірного та Красноїльська зовсім легко. Відстань з Чернівців до обох сіл майже однакова – близько 40-45 кілометрів. Їхати слід трасою через Сторожинець до с. Буденець. Там на перехресті (на якому стоїть пам’ятник Богдану Хмельницькому) варто вирішити, якщо ви спершу навідаєтесь до Банилова-Підгірного, звертайте направо і їдьте прямо аж до села, приблизно 15 кілометрів. Якщо ж вирішили спершу поїхати у Красноїльськ, їдьте і далі прямо по трасі через Буденець і Чудей.
Охочим подолати цю відстань на автобусі, доведеться спершу дістатися Сторожинця (автобуси вирушають із зупинки на початку вул. Сторожинецької), далі треба на сторожинецькій автостанції знайти маршрутку, яка їде на Банилів-Підгірний або Красноїльськ. Та потім добиратися від сільських зупинок до водоспаду чи озера доведеться пішки. Тож, звичайно, подорожувати значно зручніше власним авто.
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Оставить комментарий